Priča o kobnom sukobu ljubavi i politike, lepote i korupcije, pod toplim španskim suncem na početku XX veka.
Tagovi:  umetnost, roman, politika, sloboda, ljubavna priča, narandže, pomorandže, strast, lepota, realnost, pohlepa, malograđanski duh, španija, korupcija
Među narandžama je strasna ljubavna priča u kojoj se čovekova iskonska žudnja za lepotom, slobodom i ljubavlju sukobljava sa realnošću, svetom satkanim od praktičnog, pohlepnog malograđanskog duha.
Priča o odnosu ljubavi i politike oličena je u glavnim junacima: operskoj pevačici Leonori, ženi izuzetnog dara i lepote, i Rafaelu, budućem slavnom i uspešnom političaru. Ovo je takođe priča o Španiji s početka XX veka, u kojoj su carovali trulež, korupcija i despotizam lokalnih glavešina, a svaki buntovni i slobodoumni poriv bio je prigušivan gvozdenom disciplinom katoličke crkve. Među narandžama je pripovest koju su zavoleli čitaoci širom sveta. U njoj se, kao i u svim uistinu velikim delima, Eros sreće s Tanatosom.
...Ovenčana narandžinim cvetovima, Ljubav je prošla pored njega pevajući himnu raspojasane mladosti, bez skrupula i ambicija; pozvala ga je da je sledi, a on joj je uzvratio udarcem, kamenom u leđa. Više se neće vratiti...
Vinsente Blasko Ibanjes:
Rođen 1867. u Valensiji, a umro 1928. u Francuskoj. Ovaj znameniti španski klasik bio je zbog svog političkog aktivizma često proganjan i hapšen. Iako autentični čovek akcije, osećao je neprekidnu potrebu za pisanjem.
Za sobom je ostavio obiman književni opus, a dela su mu prevedena na sve velike svetske jezike. Njegovi najbolji romani pripadaju grupi takozvanih „valensijanskih romana" i odišu koloritom, senzibilitetom i mirisima mediteranske Španije. Autor je velikog broja naslova među kojima se ističu Sangre y arena (1908), Mare nostrum (1917) i El caballero de la Virgen (1929).
ISBN: 86-7102-214-5
Težina knjige: 364.00
Dimenzije knjige: 19,5 x 12,5
Broj strana: 283
Povez: Tvrdi povez s omotnicom
Pismo: latinica
Likovni urednik: Dragana Atanasović
Likovno rešenje korica: Dragana Atanasović
Biljana Bukvić: