Veoma moćna i neophodna knjiga za današnji svet u krizi.
Antonio Damazio, Institut za proučavanje kreativnosti
Univerzitet Južne Kalifornije
Tagovi:  multimedia, komunikacija, moć
Svedoci smo revolucije u oblasti tehnologije komunikacija koja direktno utiče na osećanja, razmišljanja i ponašanja ljudi. Novi mediji su postali prostor kroz koji se ispoljavaju strategije moći. U ovoj sveobuhvatnoj knjizi, Kastels analizira transformaciju industrije globalnih medija kroz prizmu revolucije u komunikacionim tehnologijama.
Kastels odgovara na pitanja da li su se relacije moći modifikovale u kontekstu novih komunikacionih okolnosti i ispituje kroz široku paletu društvenih i psihioloških teorija da li su i na koji način mogućnosti Interneta, socijalnih mreža i bloginga promenili odnose u okviru političkih procesa i društvenih pokreta. Ovo je knjiga za svakoga ko želi da razume karakter i dinamiku modernog sveta.
Kastels je zaista optimističan kada govori o kapacitetima za autonomnu građansku akciju, odnosno o mogućnostima za aktiviranje kontramoći, polažući velike nade u nove tehnologije koje će omogućiti da se ova akcija sprovede mnogo ambicioznije nego ikada pre i uzdrma tle sve odnarođenije predstavničke demokratije, s jedne strane, i oduvek odnarođenih diktatorskih režima, s druge strane. Zbog toga je ključno pitanje koje se provlači kroz ovu studiju i koje će samo po sebi iznova izazivati najviše polemike ono koje se odnosi na izvore i nosioce moći u savremenom društvu.
iz pogovora dr Dalibora Petrovića
Uvod
I Moć u umreženom društvu
II Komunikacija u digitalno doba
III Mreže uma i moći
IV Programiranje komunikacijskih mreža: medijska politika, politika skandala i kriza demokratije
V Reprogramiranje komunikacionih mreža
Zaključak
Dalibor Petrović: Moć je u mrežama
Manuel Kastels:
Španski sociolog, jedan od najznačanijih mislilaca današnjice, čija su istraživanja posebno usmerena na informaciono društvo, komunikaciju i globalizaciju. Univerzitetski je profesor i šef katedre za komunikacionu tehnologiju i društvo na Univerzitetu Južne Kalifornije (USC), kao i profesor emeritus sociologije na univerzitetu Berkli i saradnik univerziteta u Kembridžu.
Među pet je najviše citiranih naučnika na polju društvenih nauka i smatra se jednim od najznačajnijih svetskih stručnjaka za komunikologiju. 2012. godine nagrađen je nagradom Holberg, koja se dodeljuje za najveća dostignuća u oblasti umetnosti i humanističkih nauka, zato što je „oblikovao naše razumevanje političkih dinamika urbanih i globalnih ekonomija u umreženom društvu", te nagrade Balzan za sociologiju.
Autor je brojnih naučnih studija, a na srpski jezik su do sada prevedene: Moć komunikacija (Clio, 2014), Mreže revolta i nade (Službeni Glasnik, 2018), Uspon umreženog društva (Službeni Glasnik, 2018), Sunovrat – Kriza liberalne demokratije (Clio, 2022).
ISBN: 978-86-7102-448-8
Težina knjige: 992.00
Dimenzije knjige: 24x16
Broj strana: 668
Povez: broširani povez
Pismo: latinica
Likovno rešenje korica: Svetlana Volic
wh0cd271194 <a href=http://amoxicillinonline.us.com/>amoxicillin online</a>
07.02.2015.: Predstavljna su tri nova naslova u ediciji MULTIMEDIA
05.02.2015.: VELIKA MEDIJSKA ŠKOLA
21.05.2015.: Čitajte u Politici - MOĆ KOMUNIKACIJA
28.04.2015.: MOĆ KOMUNIKACIJA
20.04.2015.: Prikaz knjige MOĆ KOMUNIKACIJE
Tijana Spasić:
Đorđe Trajković: