Po rečima samog Argana, cilj dela nije ispisivanje istorije moderne umetnosti, već zapravo zasnivanje pretpostavki za jednu modernu istoriju umetnosti i stvaranje uslova za istorijsko razumevanje i tumačenje umetnosti koja nastaje u razdoblju moderne epohe.
Tagovi:  umetnost, Istorija umetnosti,  istorija xx veka
Izdanje na srpskom jeziku podeljeno je u tri bogato ilustrovana toma. U prva dva sadržan je autorski tekst Đulia Karla Argana, dok se u trećem nalazi prilog Akile Bonita Olive.
I UMETNOST DO DVEHILJADITE
II GLOBALIZACIJA UMETNOSTI
MAPA SAVREMENIH UMETNIČKUH POKRETA U SISTEMU UMETNOSTI
Godine nastave, BRUNO KONTRADI
Sažeta bibliografija Đulija Karla Argana
Fotografski izvori
Indeks
Akile Bonito Oliva:
Kritičar i istoričar umetnosti, poznat kao tvorac teorije transavangarde; autor je velikog broja tekstova i organizator mnogih izložbi, te se smatra velikim poznavaocem moderne umetnosti s kraja XX veka. Neka od njegovih dela su: Transavanguardia Italiana (1980), Nuove trame dell’arte (1985), Lezioni di anatomia il corpo dell’arte (1995).
Đulio Karlo Argan:
Rođen u Torinu 1909, gde je završio Filozofski fakultet, grupu za istoriju umetnosti, kao student Lionela Venturija. Devet godina kasnije postaje profesor istorije umetnosti na fakultetu u Palermu, a 1959. godine prelazi u Rim gde na Katedri za modernu umetnost zamenjuje svog učitelja Venturija.
Objavio je veliki broj naslova među kojima se ističu Storia dell’ arte italiana (1937), Salvezza e caduta nell’ arte moderna (1946) i Progetto e destino (1965).
ISBN: 86-7102-230-7
Težina knjige: 430.00
Dimenzije knjige: 14,5 x 21
Broj strana: 151
Povez: Tvrdi povez s omotnicom
Pismo: latinica
Likovni urednik: Dragana Atanasović
Likovno rešenje korica: Dragana Atanasović
wh0cd552485 <a href=http://buyrimonabant.us.org/>rimonabant acomplia</a>
Milena Marjanović: